Kultūros ministerija su aljansu „Baltas“ kviečia ieškoti būdų kovai su piratavimu

Kultūros ministro Simono Kairio bei legalaus turinio aljanso „Baltas“ iniciatyva liepos 19 d. 11 val. organizuojama nuotolinė diskusija „Piratavimo verslo mastai ir autorių teisės Lietuvoje. Kaip spręsime problemą?“.

Pastaraisiais metais įstatymų leidėjai jau nuveikė tikrai daug siekdami užtikrinti geresnę legaliai veikiančių rinkos dalyvių, turinio teisės turėtojų, autorių teisių apsaugą, nemažai nuveikta ir Lietuvą patraukiant iš intelektinės nuosavybės teisių negerbiančių valstybių grupės. Nepaisant įdėtų pastangų, kovos su nelegaliu piratavimo verslu rezultatai vis dar nepakankami.

Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnybos ataskaitos duomenimis, Lietuva pagal turinio vagystes – antroje vietoje Europoje. Skaičiuojama, kad mūsų šalies turinio kūrėjai, teisių turėtojai, platintojai, visa kino, transliuotojų industrija kasmet patiria apie 15 mln. eurų žalą.

Remdamiesi šiais duomenimis ir atsižvelgdami į šešėlinės industrijos mastą, privalome apsaugoti legaliai veikiančius rinkos dalyvius, kūrėjus ir visą kino industriją.

Norintys dalyvauti nuotolinėje diskusijoje turi užsiregistruoti el. paštu legaliai@baltas2026.lt iki liepos 16 d.